Матч перемоги добра над злом

Матч перемоги добра над злом

«Мрію про матч перемоги добра над злом» – Григорій Петрович Козловський 

Академія футболу «Рух» – найсучасніший центр розвитку футболу в Україні. В сучасних реаліях воєнного стану це місце стало осередком волонтерської діяльності, допомоги дітям, біженцям та футболістам, які постраждали від агресії росії.

Знаходиться Академія футболу «Рух» під Львовом, в живописному місці навколо Винниківського озера. Почав її будівництво, ще за три роки до війни, Козловський Григорій Петрович – відомий львівський меценат та бізнесмен, який в свій час став президентом футбольного клубу «Рух».  

Новий сезон Української Прем’єр-Ліги – ще одна сторінка історії незламного народу

Повномасштабна війна дуже сильно вплинула на український футбол та його майбутнє. Але він має жити та розвиватися, адже у кожного із нас свій фронт. Незважаючи на воєнний стан та складнощі, 23 серпня розпочинається новий сезон Української Прем’єр-Ліги. Григорій Петрович вважає, що УПЛ – ще один крок до нашої перемоги. Цю подію з нетерпінням чекають не тільки футболісти, тренера та президенти клубів, а й всі вболівальники.

Незважаючи на те, що багато футбольних клубів втратили своїх гравців (якісь більше, а якісь менше), шансів та можливостей в українського футболу достатньо. Адже українці – вольова та цілеспрямована нація, яка дуже полюбляє футбол, котрий є для неї однією з домінуючих складових. Козловський завжди казав, що любов до футболу в українців у крові. Можна впевнено сказати, що в футбольному сенсі Україна – це європейська Бразилія.

Футбол –унікальна гра, в яку грали навіть в самі важкі часи. Наприклад, київське «Динамо» грало у 1943 році незважаючи ні нащо. Також чотири роки війни грали у футбол хорвати. Григорій Петрович впевнений, що нова Українська Прем’єр ліга стане буде вписана у світову історію футболу. 

Заходи безпеки під час проведення нового сезону УПЛ

Війна зі своїм агресивним характером має особливості, які слід обов’язково враховувати при проведенні спортивних заходів. Тому важливо, щоб під час проведення Української Прем’єр-Ліги були забезпечені додаткові заходи безпеки. Зараз вся футбольна спільнота в очікуванні нових правил, які будуть застосовуватися під час проведення матчів.

Кожен футбольний клуб готується та організовує додаткові заходи, щоб футболісти мали можливість тренуватися та грати в безпечних умовах. Також варто дочекатися розпорядження Кабінету міністрів або Української асоціації футболу. Точно відомо, що трибунах не буде вболівальників. Хіба що до початку УПЛ ми переможемо в цій війні. Тоді наші футболісти будуть грати, а вболівальники будуть їх радісно підтримувати на стадіоні.

Григорій Козловських запевняє, що його команда «Рух» готова грати матчі УПЛ при будь яких умовах, навіть при повітряній тривозі та під час ракетних обстрілів. Адже футбол – це теж свого роду фронт, який слід гідно тримати та не здаватися, щоб доказати нашу силу та незламність.

Григорій Козловський

Допомога українським футбольним клубам від Академії «Рух»

При проведені сезону УПЛ під час воєнного стану футбольні клуби можуть мати різне фінансове та емоційне навантаження. Наприклад, якщо матчі будуть проходити у Львові, то львівські команди будуть мати менше навантаження, як фінансове так і моральне, адже вони вдома. А ось командам з Одеси, Сум, Харкова та інших міст, які знаходяться під обстрілами, буде набагато складніше та дорожче. Тому вся футбольна спільнота повинна в такі тяжкі часи допомагати один одному.

Григорій Козловський вже запропонував багатьом футбольним клубам базу «Рух» на дуже пільгових умовах. Він запевнив, що якщо якийсь клуб буде в дуже критичних умовах, академія піде на зустріч та залюбки допоможе. Так склалося, що зараз умови для львівського «Руху» кращі, тому він готовий допомагати та ділитися цими умовами з іншими футбольними клубами.

В наявності є чотири футбольних поля: три на базі академії та стадіон Маркевича. Григорій Козловський звернувся в Українську асоціацію футболу з пропозицією зарезервувати ці поля на випадок серйозних форс-мажорних ситуацій. В УАФ цю пропозицію підтримали залюбки, адже непередбачених обставин в наш час може бути багато. Фактично на цих полях можна грати вся матчі прем’єр-ліги з проміжком в два-три дні.

Одна із чотирьох областей, яка буде приймати матчі УПЛ, є саме Львівська область. Інфраструктура області готова до такого навантаження, адже вона завжди була розвиненою та завжди була футбольною. Федерація футболу Львівської області посилено працює в цьому напрямку та з нетерпінням очікує початку нового сезону Української Прем’єр-Ліги.

Польща –вірний друг та союзник на всіх фронтах

Президент «Руху» мав переговори з деякими керівниками інших футбольних клубів відносно ідеї розширення та створення окремої футбольної ліги з Польщею. Також була зустріч безпосередньо в Польщі з президентом футбольної федерації, на якій також обговорювалась ця ідея та можливість її реалізації. В принципі розуміння, як це організувати та зробити є. Так, це нелегко, але цілеспрямовані польський та українські народи вже неодноразово показали під час війни, що вони є справжніми друзями та союзниками. 

Григорій Козловський: «Війна показала, хто справжні брати, а хто справжні вороги» 

Дуже часто росіяни розказували, що вони нам брати та друзі. Але це лише балачки, адже на ділі та, як показує історія, все навпаки. А от польський народ, незважаючи на непросту історію показав, що є нашим вірним дуром та братом. Це проявляється на різних фронтах, в тому числі спортивному та футбольному. Поляки були одні із перших, хто без роздумів став на захист українців. Вони показали усьому світові, що готові нам допомагати в цей складний період.

Григорій Петрович радий, що дочекався тих часів, коли українці та поляки зрозуміли, що вони по суті один народ. Так, болісно що через війну та шляхом втрат, але ми раз та назавжди усвідомили, хто наш справжній брат, а хто ворог. Тепер це знаємо не лише ми, а й увесь світ. Поляки – не просто наші союзники та друзі, вони справжні брати. Наше майбутні покоління будуть це знати та пам’ятати все життя.

«Війна витягнула українське ДНК зі всіх українців» – Григорій Козловський

Ці місяці війни дуже змінили Україну, зробили її більш українською в прямому та переносному сенсі. Пробудилася відданість нашій мові та культурі. Якщо раніше частина українців відносилася до цих моментів якось скептично та несерйозно, то тепер все дуже змінилося. Як зазначив Козловський Григорій: «Війна витягнула українське ДНК зі всіх українців: із російськомовних, і з людей, які, можливо, ніколи на це уваги не звертали.»

Велика кількість наших громадян принципово перешли на українську мову, її почали не просто вивчати, а цінувати та любити. Люди зрозуміли та прийняли те, що Україна там, де українська мова. Українці серйозно задумались на тим, хто ми є та який наш генетичний код. Наше ДНК спрацювало сама зараз. Прикро що ціною втрат та смертей, але тепер українці палко борються на нашу незалежність, волю та українські цінності. 

Прогнози щодо тривалості війни від президента «Руху»

Григорій Петрович вважає, що якщо ти не аналітик чи воєнний, робити якісь прогнози не зовсім правильно. Але він має свою суб’єктивну точку зору та думає, що з таким неадекватним ворогом нам доведеться воювати десь два роки. Дуже хочеться, щоб війна закінчилася якомога швидше, бажано вже завтра. Але для цього кожному із нас треба працювати та робити свій вклад в нашу спільну перемогу. Українцям доводиться вчитися жити у реаліях та умовах війни, тому що з таким агресивним та божевільним сусідом українці не мають інших варіантів. Нам треба бути сильними та стійкими, готовими відстоювати та боронити свої землі тривалий час.

Зараз можна почути багато негативних прогнозів щодо економіки України. Так, кожному українському бізнесу сьогодні важко, а буде ще набагато важче. Козловський вважає, що сидіти та міркувати про те, що повинна зробити держава, щоб підтримати бізнес, не потрібно, адже проблем у держави і так достатньо. В реаліях воєнного положення кожен український бізнесмен повинен задуматися, що він може зробити для держави та пришвидшення перемоги. Та не просто задуматися, а брати та робити.

Григорій Козловський: «Під час війни у кожного свій фронт»

Сьогодні головне завдання кожного з нас – підтримувати Україну та ЗСУ, допомагати тим громадянам, хто потребує допомоги та сильно постраждав від російської агресії. Адже українці – працелюбні, сильні, незламні, волелюбні та цілеспрямовані. Ми обов’язково переможемо в цій війні та відбудуємо прекрасну країну вільних та щасливих людей.  

Футболісти готові захищати свою землю та державу

«Багато футболістів готові хоч зараз йти в армію», – Григорій Козловський

За словами президента футбольного клубу «Рух», багато футболістів готові хоч зараз йти до лав ЗСУ, щоб боронити свою рідну землю. Вони не хочуть чекати, а хочуть діяти, щоб якось пришвидшити нашу перемогу. Українці волелюбний народ, вони точні ніколи не будуть жити в якомусь ярмі.

 

«Якщо так станеться, що нам прийдеться всім піти в армію, я піду, будемо робити свій батальйон Руху» – запропонував Козловський своїм хлопцям.

«Петрович, ми всі з Вами, ми всі хочемо воювати, всі будемо захищати нашу країну» – відповіли футболісти.

 

«Ми разом з армією, разом з народом» – войовничий настрій перед футбольними турнірами

Зараз, як ніколи раніше, у футболістів присутній бойовий дух. Адже у кожного українця свій фронт. Хлопці не опускають рук, усі наполегливо тренуються та не тільки. Футбольна спільнота намагається постійно допомагати. Наприклад, на днях була зібрана велика допомога для львівського військового госпіталя, були куплені важливі медичні апарати на суму в млн гривень. До допомоги долучилося багато відомих футбольних особистостей: Мирон Маркевич, Олександр Шевченко, Віктор Вацко та інших.

Окрім цього проводиться багато благодійної робити. Футбольна спільнота працює та не зупиняється. Відомо, що у наших захисників багато потреб та проблем, тому всім нам слід допомагати армії. Про те чого не дістає нашим захисникам та що для цього робиться, говорити та писати недоречно, не треба щоб ворог розумів та знав про наші дії.

 У Козловського Григорія Петровича є одна чудова мрія…

Він мріє після закінчення війни організувати та провести Матч перемоги. Президент «Руху» хоче зібрати лікарів, які рятували життя захисникам, наших захисників, які повернулися живими. Це буде грандіозний Матч перемоги над ворогом та смертю. Це буде матч перемоги добра над злом.

Дитячий футбольний табір Trendets Camp

Війна дуже сильно впливає на дітей, на наше підростаюче майбутнє покоління. Діти дуже ранимі та чуйні, вони можуть не висловлювати своїх думок, але переживають та відчувають сильні емоції. Це бачить Григорій Петрович, як по своїм дітям так по дітям із футбольної спільноти. На жаль, після перемоги це все одно будуть діти війни – ціле покоління з психологічними травмами. А ще страшніший той факт, що дуже багато дітей загинуло…

Тому під час війни обов’язково слід займатися дітьми. На базі академії «Рух» організовано дитячий футбольний табір Trendets Camp. Ініціатор цього проекту Дмитро Поворознюк. Запустити його планували ще минулого роки, та незважаючи на війну все ж таки проект був реалізований.

В табір Trendets Camp було запрошено понад 800 дітей. Це не тільки діти, які займаються футболом на професійному рівні, а й ті, що просто люблять футбол та спорт. Тут вони мають чудову можливість відволіктися від війни та мати яскраве дитинство. Серед них десь 160 діток наших захисників, які зараз боронять нашу землю, забезпечують всім нам спокій та безпеку.

Дуже хотілося подарувати діткам місяць іншого життя, щасливого та безтурботного. В таборі є не лише футбол, а й інші види спорту, а також багато різних розваг та позитивних моментів. Тут дітки співають та танцюють, малюють та займаються різними видами мистецтва. Хотілося б, щоб дітей було більше, але зараз просто не дозволяють можливості. Є бажання та думки на майбутнє, та в цьому напрямку ще треба працювати.

Дмитро Поворознюк про користь Trendets Camp

Дмитро Поворознюк також розуміє, що зараз фокус наших дітей на війні, вони просто втрачаються своє дитинство. Ніхто не знає, коли ця клята війна закінчиться, а діткам потрібно жити та рости, адже вони наше світле майбутнє. Тому відкриття Trendets Camp – чудова ідея, яка допомогла зібрати дітлахів із різних куточків України.

Приїхали дітки з Маріуполя, Одеси, Дніпра, Харкова та інших міст. Дуже багато дітей зі Сходу, які побачили жахіття війни. Спорт дає їм можливість відволіктися, вони разом тренуються та спілкуються, організовують різні концерти та заходи, проходять психологічну та ментальну. реабілітацію. Ніхто немає права забирати у дітей радість дитинства, тому дорослі повинні зробити все для того, щоб вони жили щасливо, незважаючи на війну.

Спортивно-соціальний проект Trendets Camp – гарний приклад. Діти не сидять у смартфонах, а спілкуються та займаються спортом. Саме спорт допомагає виховувати багато корисних якостей, таких, дисципліна, відповідальність, сила волі, командний дух та любов до України.

Набір діток у футбольну академію «Рух»

Зараз повним ходом йде набір у футбольну академію. Набираються діти 2011-2012 року народження. Вже відібрано 45 дітей, які повинні пройти останній четвертий тур відбору. З кожної вікової групи залишається 25–30 діток, хотілося б залишити всіх, але нажаль зараз це поки що неможливо.

Минулий рік в академію було зачислено 35 дітей 2010 року народження. Вони дуже виросли та прогресували, зараз проживають за кордоном, їздять на турніри та перемагають. Група юних футболістів 2004–2005 року народження на днях грала з англійським «West Ham» в фіналі, а в півфіналі вони перемогли чемпіонів Польщі.

Незважаючи на воєнне положення та складнощі, академія футболу «Рух» працює та розвивається. Григорій Петрович впевнений, що після нашої перемоги нам будуть потрібні сильні та професійні футболісти, які будуть гідно представляти Україну на міжнародні футбольній арені.

«Я дуже радий, що футбольна академія Рух виховує майбутніх зірочок, які стануть гордістю цієї країни. Найвища благодать людини – дати можливість іншим людям реалізувати свої мрії. Вважайте це моєю життєвою місією.» – Григорій Петрович Козловський

ЗМІ про мене
×